Чи потрібен SMM саме вам?


 

копирайтер_стоимость знаков


Якщо ви власник бізнесу і думаєте який вид інтернет-реклами обрати, не поспішайте з розкруткою в с соц. мережах. Просто то вам може не підійти.
Ви зекономити масу свого часу і грошей якщо просто зрозумієте, чи потрібно вам SMM. Скажіть, чи «я хочу отримати дохід вже і сьогодні?»

Якщо так, дайте собі спокій і налаштуйте контекстну рекламу. Остання буде ефективна, якщо ви працюєте вже з теплими клієнтами. А SMM, як і SMO – довге розігрівання користувачів соц. мереж, вирощування цільових споживачів. Будьте готові, що реальні результати будуть не за місяць, не за два…

До слова, до того як починати проект буде корисно спробувати налаштувати таргетингову рекламу. І якщо по ній результати будуть кращі, ніж в інших видах реклами, шукайте де знайти хорошого SMM-спеціаліста чи агенцію в Одесі, Києві, Львові, словом, де ваша локація.
І ще:
Перед тим як йти зі своїм продуктом чи послугою в соціальні мережі гляньте, чи ви часом не належите, до однієї з цих категорій:

  1. Не має чітко вираженої цільової аудиторії, попит на продукцію ситуативний. Тобто ви пропонуєте товари чи послуги для всіх: ремонт одягу, квартир, продаж вікон, дверей.

  2. B2B (бізнес для бізнесу), і чим більш нішовий, тим складніше.

  3. Інтернет-магазин типу супермаркету, де «є все і для всіх».

Якщо ви в одній з цих ніш, не чекайте швидкого результату.

А усім іншим, хто не відноситься до вищезгаданих 3-х категорій і таки загорівся бажанням просуватися в соціальних мережах пропонуємо визначитися, чого саме ви хочете від SMM чи SMO?

SMM_rozkrutka

Не всі хочуть продаж, дехто бажає покращити свій імідж, хтось вирішити певні проблеми, інші підтримувати діалог зі своїми клієнтами.

Інше питання, хто має виконувати SMM-просування: агенція, фрілансер. Можливо ви самі? Останній варіант — це буде зовсім сумно. Повірте.

Виходячи зі свого досвіду пораджу так: для того щоб запустити проект і досягнути рівня результатів потрібна буде не одна людина, краще працювати з агенцією. Але майте на увазі, крупні рекламні агенції часто просто є посередниками між замовником і малими агенціями. До речі, є фрілансери, котрі оцінюють свою роботу як агенція.

Після того як з підрядником ми вияснили, далі – пробний етап, налаштуйте таргетинг.
Для довідки:
суть тарегетингової реклами в тому, що аудиторія розбивається на сегменти: за віком, статтю, освітою, місцем проживання і іншими параметрами. Обираються саме ті клієнти та для них пишеться рекламний текст, або під кожну категорію потенційних клієнтів пишеться оголошення. Дана процедура показує вартість одного переходу. Потім спеціаліст відбирає найбільш вдалі рекламні тексти.

Алгоритм роботи SMM просування не є темою даної статті, але ми ковзнемо по основних етапах.
Конкуренти
Після того як ви визначилися з цілями і підрядником наступає етап аналізу конкурентів. Зазвичай, це робить агенція чи фрілансер, але якщо ви дасте їм підказку, це стане послугою в першу чергу для вас як для замовника. Виділіть 3-5-7 конкурентів і проаналізуйте характер їх контенту, як вони себе позиціонують, які пости набирають найбільше лайків, репостів, ну і, звичайно, їх аудиторію: вік, стать, інтереси…

Позиціонування
Продумайте як ви будете позиціонувати себе. — З яким посилом йдете до клієнта?
Контент-стратегія
Складається календар завдань, поетапно, тобто розписується що і коли потрібно зробити. Коли який пост поставити, коли написати статтю і розшарити, прописуємо види контенту під рішення конкретних цілей, під кожен вид продумуємо рубрики з описом, послідовністю публікацією і прикладами, джерелами для матеріалів.

План роботи
Хто що робить (якщо це агенція) чи просто види робіт поетапно (якщо це одна людина), терміни, результати, які ми повинні досягти.

Підготовка матеріалів
Тексти, фото, відео для цільової аудиторії. Мушу вас попередити! От тут є один хиткий момент, котрий потрібно оговорити наперед. Як можна розміщати текст чи відео в соціальних мережах без попереднього ознайомлення з ними замовника? Але так само не кожен замовник має час для того щоб сидіти і відбирати контент для соц. мереж. Якщо не узгодити даний етап, процес може дуже тормозитися. Тому визначтеся наперед, або ви цілком довіряєте своєму підряднику, або виділяєте час на те, щоб передивитися гори матеріалу, я повторюю: ГОРИ МАТЕРІАЛУ. Це будуть тексти, фото, відео. В першому випадку, вас знудить від такого заняття, або ви просто не будете мати на нього часу. В другому, якщо все віддасте на волю підрядника, він може «пустити в ефір» те, що вас не влаштує. Як оптимальний варіант, призначити відповідальну людину, котра відповідатиме за цей відрізок роботи. Чудово, якщо у вашого замовника є бренд-бук. Якщо ні, оформлення потрібно зробити так, щоб воно гармонійно співвідносилося з контент-стратегією.
Візуально підготовка груп в соціальних мережах до просування
Оформляємо обкладинку, додаємо аватарку, опис, контакти, віджети і т. д.

Безпосередньо підготовка контенту
Нереально підготовити одразу увесь контент, оскільки в процесі роботи проекту він буде змінюватися. Однозначно, потрібні невеликі тексти для оформлення сторінок. І на старті у вас має бути заготовлено 10-20 публікацій згідно з планом.

Отже, підсумок:
Визначтеся чи, взагалі, вам потрібен SMM;
Найміть на роботу підрядника (агенцію чи фрілансера);
Узгодьте стратегію і план роботи, кошторис
Підрядник має презентувати стратегію роботи. Або хоча б план і кошторис. Для невеликих компаній він не обов’язково має бути розписаний на 100 сторінках. Можна зробити приблизно так:

FB ілюстрація

Схематично зображений короткий план роботи. Вказана вартість умовна. Вона залежить від кількості постів, коментарів, зображень.

Inst_You ілюстрація

Визначтеся зі стратегією просування, узгодьте план;
Прозондуйте контент;
Успіхів!


В ідеалі, кожного наступного місяця у вас на столі має бути звіт про пророблену роботу. Піврічні та річні звіти є обов’язковими. Не тільки для того щоб проконтролювати роботу підрядника, а щоб ви бачили куди рухаєтеся і при потребі внести корективи в план роботи.

З побажаннями успішних проектів!
Ваш PRime-writer