Як за 10 хвилин розробити інформаційну стратегію виборчої кампанії?


порада

Як сказав Шарль де Голль:
«Політика занадто серйозна справа, щоб довіряти її політикам».

Тому політики свою політику часто довіряють політтехнологам.

Взагалі, політтехнологи — це не обов’язково такі собі всемогутні майстри-маніпулятори. В першу чергу, вони в курсі, що політика це взаємодія кандидата і електорату, спрямована на те, щоб донести свої думки, ідеї, нарешті донести себе виборцю. По-хорошому, вибори — не тиск на електорат в ухваленні рішення, а формування поведінки людей таким чином, щоб у нас з вами, коли ми приходимо в день виборів на дільницю було чітке розуміння того, кому і чому ми віддаємо в цей день свій голос.

По суті всі політики і партії схожі. У кожного прекрасна програма і всі хочуть добра своїм виборцям (ги-ги). Вони такі всі однаково класні, що об’єктивно навіть важко на комусь зупинитися. Тому перемагає не та політична сила, яка діє правильно, а та, котра правильно афішує свої дії. Або та в якої більше бабла і котра правильно афішує свої дії. Зараз ми не будемо вдаватися в те, що партія Самопоміч під час парламентських виборів 2014 мала в 2 рази менший бюджет ніж партія Тігіпка, але обігнала її і пройшла в парламент, а Тігіпко лузер. Ми не про це. А про те, що з правильною головою можна зробити чудеса, маючи навіть невеликий бюджет.

То як за 10 хвилин розробити інформаційну стратегію виборчої кампанії?
Етапи просування політичних сил практично ідентичні розкручуванню будь-якого продукту або послуги. Скажімо, ковбаси. Чому можна робити рекламу політичної партії за аналогією з рекламою ковбаси? Ні! Бо ковбаса — це набагато серйозніше і цінніше, ніж політична партія. Але ми спробуємо.
Давайте так, виробництво ковбаси передбачає етапи і політичні вибори передбачають етапи.

Етап №1. Визначення цільової аудиторії (ЦА)
Вивчаючи споживачів треба відповісти на наступні питання: хто любить ковбасу? Ковбасу люблять усі! Крім веганів. Але є такі хто любить більше з салом, а хтось менше, комусь до вподоби курячий рулет, а дехто поважає салямі. Не все так просто. Так само в кандидата Петра є свої прихильники, а в кандидата Миколи свої. Ми їх мусимо знати. Знати про тих максимум: місце проживання (місто, район), стать, вік, сімейний статус, освіта, матеріальний достаток виборців, проблеми, котрі найбільше найбільш хвилюють виборців.

До речі, у політика чи партії може бути кілька цільових аудиторій. В такому випадку по кожній з них розробляється окрема стратегія просування політичної сили.

Що робити з отриманою інформацією?

Коли ми знаємо хто любить яку ковбасу, де ті люди живуть, чим цікавляться, скільки можуть собі дозволити купити ковбаси і так далі, то вже знаємо як саме постачати ковбасу на ринок, куди скільки і якої треба завезти. Але оскільки наша ковбаса не єдина у світі, є продукція і у конкурентів, її потрібно просувати. Реклама «Їжте тільки нашу ковбасу! Вона найсмачніша!» не варіант. Потрібно придумати причини чому люди мають купляти у нас. Зробити це цікаво і природно. Щось схоже і в політиці.

Етап №2. На основі будь-яких новин створюються інформаційні приводи, підбираються фото- і відеоматеріали, які найбільш цікаві для нашої цільової аудиторії чи цільових аудиторій (якщо їх декілька).

Ми хочемо щоб нашу ковбасу їли усі. Треба щоб впізнавали, раділи, коли впізнають, а не плювали в наш бік, гарно відзивалися, рекомендували нашу ковбасу рідним.

Етап №3. Визначаємо ключові завдання політичної кампанії
Зрозуміло, що основне завдання фахівця — привести партію (кандидата) до влади. А щоб це зробити треба вирішити першочергові, другорядні, третьорядні завдання: щоб впізнавали, раділи, коли впізнають, а не плювали в наш бік, гарно відзивалися, рекомендували рідним. Ну, ви зрозуміли.

Якщо ми хочемо щоб про нашу ковбасу купувало більше людей, ми маємо знайти ті місця де є ті платоспроможні і лояльні до ковбаси громадяни в максимальній своїй концентрації: ринки, м’ясні магазини, супермаркети.

Етап №4. Підбір ЗМІ, інтернет-майданчиків, тобто місць з високою концентрацією цільової аудиторії.
Складається список площадок, де зосереджені потенційні прихильники партії чи політичного кандидата. Це групи в соц. мережах (Facebook, Google plus, Twitter, Telegram, Instagram), на порталах інтернет-видань, на різних тематичних форумах, сайтах.

Ми маємо про себе говорити і говорити, говорити і говорити…
Етап №5. Доносимо інформацію до людей. Використовуємо «закон трьох дотиків». Потенційний виборець повинен отримати потрібну інформацію як мінімум з 3-х джерел, а краще з 7.

Родзинка. Вона в ковбасі просто мусить бути. І так, щоб АХХХХ!

Етап №6. Визначення поведінкових особливостей аудиторії
Існують 4 основні категорії поведінки:
- пасивні читачі;
- активні, котрі вступають в суперечки, дискусії, полеміки;
- «вприскувача» чи «впорскувача» інформації;
- спамери (боти, фейки).
Можна брати будь-який інформаційний привід і показати його так аудиторії, що наша політична сила буде подаватися в його контексті в найбільш виграшному вигляді.

Далі, деталі:
Прописуємо теми публікацій.
Погоджуємо з якою частотою будуть з’являтися статті.
Визначаємо стиль і формат публікацій.
Регламентуємо час опублікування.
Контролюємо процес.

Як ми дізнаємося, що все зробили правильно?

Етап №7. Показники ефективності
Кожна дія має оцінюватися з точки зору ефективності. Це допомагає оперативно вносити необхідні корективи у проведену роботу.
Для цього потрібен щотижневий (щоденний) звіт.
Робота над просуванням політичної сили включає також контроль активностей партій-конкурентів в ЗМІ та соціальних мережах з метою виявлення їх сильних і слабких сторін.
Джерела комунікації з виборцями можуть бути розширені або, навпаки, обмежені. Все залежить від можливостей самого замовника. А ще від бажання його перемогти на виборах.

Це все дуже «згрубша» про інформаційну стратегію. Зате за 10 хвилин.

І на завершення: політична кампанія неможлива без розміщення матеріалів в друкованих чи електронних ЗМІ,ТВ, радіо. Але яких саме текстів, на яких саме ресурсах, коли і як, це вже інша історія і в 10 хвилин вона не вкладається.

 

З побажаннями успішних проектів!
Ваш PRime-writer


Мысль на тему “Як за 10 хвилин розробити інформаційну стратегію виборчої кампанії?

Комментарии закрыты