Чому 79% людей не прочитає цей текст?


Наск. рис. крест тело


Сьогодні людина кожен день отримує в 5 разів більше інформації, ніж 30 років тому. Вже в 2014 році в домі середньостатистичного жителя планети Земля число інформації було еквівалентно приблизно 600 000 книгам. Скільки цього всього зараз, страшно подумати.

За результатами дослідження, опублікованих в журналі Science (один з найавторитетніших наукових журналів, з кількістю понад 130 000 передплатників), число інформації, яке отримує сучасна людина в 315 разів перевищує число піщинок на Землі. І це при тому, що зараз ми знаходимося лише на самому початку інформаційної епохи. В майбутньому маса даних тільки збільшиться. Що ми будемо робити з таким обсягом інформації? Яким чином знаходити те, що потрібно, як сприймати і засвоювати?

Давайте подумаємо.

За статистикою 83% інформації до нас надходить через зір — найважливіший канал отримання даних. Виграє той, хто подає інформацію у вигляді картинок, сюжетів. Але прийняти і засвоїти інформацію — різні речі. З 83% усієї інформації, що надійшла за допомогою зору, запам’ятовується людиною близько 40%. Всі інші органи чуття (слух, нюх і інші) значно поступаються зору.
Але які там 40%?! Останнім кілька років люди все більше «не читають» текст. Що тоді засвоювати? Статистика говорить, що 79% скролять і тільки 16% читають кожне слово. А 5% — працюють із текстом якось по-своєму.

А що робити, якщо ми хочемо донести інформацію людям не за допомогою картинок чи відео? Яким чином сучасний читач сприйматиме текст?

Максимально прийнятна для сприйняття текстова інформація складається з 500-700 знаків. Публікація з 2500 знаків (середня стаття) буде прочитана в обсязі близько 20% і менше. Як ви розумієте, текст розміром в 5000 знаків і більше прочитають ще менше людей. І це будуть ті, кому дана інформація дійсно необхідна.
І що?
Є три варіанти подачі інформації (нагадуємо, мова йде не про картинки і не про відео):

  1. Давати людям невеликі тексти в 500-700 знаків.
  2. Більше інформації, подавати її порціями, розділивши на 3-4 блоки, кожен з яких не повинен перевищувати 500 знаків. Бажано включати підзаголовки.
  3. Давати інформацію у вигляді тексту + картинки, схеми, діаграми. Що зараз і роблять професіонали. А ще вони подають інформацію у вигляді інфографіки, про що і піде мова в одній з наших публікацій.

З побажаннями успішних проектів!
Ваш PRime-writer