Информационные войны. Часть 5.


Створення та реалізація атакуючого ланцюга

f5b871911128d146ea9a556c4a3b4413.jpg.420x280


Важливо!
Якщо інформаційна війна відбувається між державами, то об’єктом війни поряд з державою противником виступає і власна держава.

Про що це говорить? Та про те, що нападник не менш, а може й більш уразливий, ніж той, на кого нападають. Нападнику також потрібний і важливий оборонний ресурс, тому що інформаційний напад порушує і розхитує його власний інформаційний механізм. Підгодовані Кремлем ЗМІ, апріорі, втратили свій авторитет вже біля витоків своєї «годівниці». Але не вся їхня аудиторія поки знає про це, інакше вони вже б позбулися її. Позбавлення популярності кишенькових ЗМІ, значить позбавлення впливу на своїх споживачів: глядачів, читачів.

Кажуть, що ми програли інформаційну війну. Брехня! А хто говорить? Ворог. Ми інформаційну війну ще навіть не починали. А що, почнемо? Не самотніми пострілами в повітря, а планомірно і продумано.

Що нам потрібно?

Звичайно, захистити наш інформаційний простір і стежити, щоб в інші простори не потрапляла перекручена інформація про нас. Це складніше. Але одна справа, коли із зомбоящика віщують відверту брехню, і зовсім інша справа, коли людина приймає її.

Ось цей етап переходу неправдивої інформації з каналів ЗМІ в голови громадян ми повинні запобігати. Як? Як можна знешкодити брехуна? Відібрати його «зброю». Чому брехунові вірять? Бо думають, що він каже правду. Значить, треба зробити так, щоб йому перестали вірити. Втім, він і сам для цього прикладає всі зусилля.

Для реалізації завдання ми повинні знищити інформаційну оборону противника. Тобто працювати треба не тільки на спростування «дези». Важливо застосовувати всі засоби інформаційного впливу.

Дана робота вимагає

 1. Часу і праці для того, щоб зібрати і проаналізувати інформацію.
 2. Можливостей, щоб донести цю інформацію до аудиторії, якій плюють в очі, а вона «божа роса».
 3. Чесності. Так, не можна боротися з брехнею такою ж брехнею.

Пам’ятайте, аудиторія складається не тільки з тих, хто вміє розрізняти чорне і біле. Це природно. Ще на вашому шляху будуть повзати мерзенні брудні «тролі». Не варто вступати з ними в будь-які суперечки. Вони «працюють» грубо і примітивно по якихось там методичках. Але можете проаналізувати їх тактику і якщо вам пощастить, навіть побачите напрямок роботи противника.

Етапи ведення інформаційної війни

 • Збір інформації. Що для нас може бути цікаво?
 • Дані про потенційного супротивника: лідера і його команду. Читайте їх біографії. Вилізе багато цікавого. Читайте відгуки про них.
 • Приділіть увагу вразливим точкам політики та особистості противника.
 • Дізнайтеся про прихильників супротивника і про його ворогів.
 • Загальний настрій суспільства, яке проживає на території противника.
 • Дані про головних міжнародних гравців.
 • І пам’ятайте, вороги наших ворогів — наші друзі.

Дії

 • Знайти в зоні інтересів противника кризові ситуації.
 • Створити для противника в його зоні кризову ситуацію.
 • Нейтралізація прихильників противника.
 • Посилення дружніх відносин з ворогами і критиками противника.
 • Контакт з людьми, що займають нейтральну позицію по відношенню до супротивника.
 • Контакт з прихильниками противника.
 • Створення атакуючого ланцюга і реалізація його дії.
 • Впровадження в інформаційні канали противника під видом його прихильників для того, щоб здійснювати перехоплення інформації і наступні маніпуляції нею.

З безпосередніх ворогів противника (вони, як правило, люди бізнесу, керівники великих компаній, політики) скласти ланцюжок. Піднімати їх проблеми, які є результатом неправильних дій нашого, вже спільного ворога. Зміцнювати і примножувати ланки ланцюжка.

Будь-яка держава може себе захистити в сфері інформаційного впливу виключно активними методами. В інформаційній війні необхідні планування, організація, системність, комплексність впливу. Перемога — це не тільки захист своєї інформаційної системи. Це руйнування ворогуючої інформаційної структури.