Как противостоять информационной войне? Часть 3.


Брехня жива лише до тих пір, поки брехун здатний захистити власний народ від її наслідків


photo_46410
Насправді в роки Другої світової «СС» була найгуманнішою організацією, а вожді рейху сповнювалися любові до росіян. Нацисти, взагалі, прийшли в 1941-му щоб звільнити СРСР, російський народ.
Не вірите? А були ті, хто повірив. Геббельс брехав. Але як талановито. Кількість перебіжчиків з радянської армії — більше сотні тисяч людей. Геббельс, взагалі, переконливий був чувак.
І, хто б міг подумати, в ХХІ столітті кремлівські технологи за його рецептом сфабрикували такий аншлюc. Але вони облажалися. Втім, як завжди. Чи не дочитали пана Йозефа. Адже Геббельс стверджував, що:
«Брехню можна підтримувати лише до тих пір, доки Держава може захистити народ від політичних, економічних і військових наслідків брехні».
Чи зможе РФ захистити свій народ від економічних наслідків? А якщо воно не здатне не те, що захистити, прикрити наслідки своєї брехні? Ну, знаєте, санкції там різні економічні міжнародні, обвал акцій, рубль падає. Буває.
До чого це я?
Одна фраза не дає спокою. Друзі, візьміть її на озброєння:
«Високий ступінь централізації структур державного управління російської економіки може привести до згубних наслідків в результаті інформаційної агресії»
Проценко Євген Васильович
Інформаційна безпека політичної комунікації в сучасній Росії
Вам зрозуміло, на що націлити удар?
Розповідайте знайомим про наслідки окупаційної політики Кремля. Пояснюйте їм, що санкції ЄС і США (можливі і реальні) — це наслідки хворих амбіцій можновладців. Не вірять? Не хочуть слухати? Нехай. Сьогодні вони відмахуються. Але так буде не завжди.
В РФ підвищилися ціни, впав рубль, іноземні готелі та ресторани ставляться до росіян, як до прокажених окупантів. Хто винен?
Зрозуміло, чиєю настільною книгою «Mein Kampf» була останні кілька місяців. Так, все як Гітлер прописав.
«Всяка пропаганда повинна бути доступною для маси; її рівень повинен виходити з міри розуміння, властивої найвідсталішим індивідуумам із числа тих, на кого вона хоче впливати. Чим до більшої кількості людей звертається пропаганда, тим елементарнішим повинен бути її ідейний рівень. А раз справа йде про пропаганду під час війни, в яку втягнутий буквально весь народ, то ясно, що пропаганда повинна бути максимально проста «
Але для українського народу це не катить, за винятком, звичайно особин котрі ностальгують за СРСР і волають про об’єднання «братніх» народів в один смітник. Ось вони то і підпадають під поняття «маса».
Інформаційні війни називають новим веденням війни — більш «цивілізованим» і «професійним». Це дешевше ніж вводити танки і війська. Хоча якщо інформаційна війна + танки і війська це взагалі типу круто. Чи не так, пане Путлер? Але тобі з кожним разом буде все складніше пояснювати своєму народу, що причиною безробіття, підвищення цін і загального поступового зубожіння жителів країни є не твої хворі амбіції, а «підступи ворогів» і «рука заходу».
«Інформаційна зброя змінює поведінку інформаційної системи. Відповідно, якщо воно спрямоване на людей, то міняє їх поведінку.
Взагалі, поведінка будь-якої людини, його реальна чи ілюзорна свобода волі визначаються тією інформацією, яка знаходиться всередині даної людини. Вона, ця інформація, і тільки вона, визначає поведінку людини цілком і повністю. І якщо хтось ззовні може керувати інформаційним полем, в яке занурена людина і навколишній соціум (обмежувати інформацію, фальсифікувати її, давати вибірково певні потрібні знання), і впроваджувати потрібну йому інформацію в голову конкретної людини, то він може безструктурно керувати поведінкою даної людини і соціуму в цілому. А сама ця людина своєї керованості найчастіше не усвідомлює і йому здається, що він думає і робить самостійно. А він усього лише біоробот. Інструмент в чужих руках. Йому ніхто нічого не наказує в явному вигляді, а він робить те, що потрібно тому, хто ним управляє»
В.А. Істархов
За інформацію в сучасному суспільстві несе відповідальність той, хто її приймає. Той, хто цього ще не зрозумів, на гачку.