Брехня жива до тих пір, поки брехун здатний захистити власний народ від її наслідків. Інформаційні війни 3.


putin

Вінстон Черчилль колись сказав, що фашисти майбутнього будуть називатимуть себе «антифашистами». Кілька слів про фашистів, тобто націонал-соціалістів, котрих заведено називати фашистами.

Насправді в роки Другої світової «СС» була найгуманнішою організацією, а вожді рейху сповнювалися любові до росіян. Нацисти, взагалі, прийшли в 1941-му щоб звільнити СРСР, російський народ.

Не вірите? А були ті, хто повірив. Геббельс брехав. Але як талановито. Кількість перебіжчиків з радянської армії — більше сотні тисяч людей. Геббельс, взагалі, переконливий був чувак. Німецька пропаганда працювала досконало.

І, хто б міг подумати, в XXI столітті кремлівські технологи за його рецептом сфабрикували такий «аншлюс». Зрозуміло, чиєю настільною книгою «Mein Kampf» була останні кілька місяців. Всяка пропаганда повинна відкритися для маси; її рівень має виходити з міри розуміння, властивої найвідсталішим індивідуумам з-поміж тих, на кого вона хоче впливати. Чим до більшої кількості людей звертається пропаганда, тим елементарнішим повинен бути її ідейний рівень. Зрозуміла що пропаганда повинна стати максимально простою.

Але, тавАріщі! Читайте Геббельса уважно:
«Брехню можна підтримувати лише до тих пір, доки Держава може захистити народ від політичних, економічних і військових наслідків брехні».


Чи зможе РФ захистити свій народ від економічних наслідків?
Одна фраза не дає спокою. Друзі, візьміть її на озброєння:
«Високий ступінь централізації структур державного управління російської економіки може привести до згубних наслідків в результаті інформаційної агресії»
Є. Проценко

⊗⊗⊗

Інформаційні війни називають новим веденням війни — більш «цивілізованим» і «професійним». Це дешевше ніж вводити танки і війська. Хоча якщо інформаційна війна + танки і війська це працює.
Але з кожним разом буде все складніше пояснювати своєму народу, що причиною безробіття, підвищення цін і загального поступового зубожіння жителів країни є не твої хворі амбіції, а «підступи ворогів» і «рука заходу».

В. Істархов писав, що інформаційна зброя змінює поведінку інформаційної системи. Відповідно, якщо вона спрямована на людей, то міняє їх поведінку. Взагалі, поведінка будь-якої людини, її реальна чи ілюзорна свобода волі визначаються тією інформацією, яка знаходиться всередині даної людини. І якщо хтось ззовні може керувати інформаційним полем, в яке занурена людина і навколишній соціум (обмежувати інформацію, фальсифікувати її, давати вибірково певні потрібні знання), і впроваджувати потрібну інформацію в голову конкретної людини, то він може безструктурно керувати поведінкою даної людини і соціуму в цілому. А сама ця людина своєї керованості найчастіше не усвідомлює і їй здається, що вона думає і діє самостійно. А це вже лише біоробот. Інструмент в чужих руках. Йому ніхто нічого не наказує в явному вигляді, а він робить те, що потрібно тому, хто ним управляє.

Що ще можна додати? Хіба те, що за інформацію в сучасному суспільстві несе відповідальність той, хто її отримує. А хто цього ще не зрозумів, той — на гачку.

Далі буде…

З побажаннями успішних проектів!

Ваш PRime-writer