Ми всі — екстремісти. Інформаційні війни 1.


театр абсурда

Ось і почався спектакль під назвою «Порятунок братнього народу».«У часи загальної брехні говорити правду — це екстремізм»
Джордж Оруелл


Ми, таки, екстремісти. Останнім часом можна почути, що той, хто під час інформаційної війни говорить правду, програє і що ми, нібито, програли Кремлю. Яка нісенітниця! Ми навіть ще не вступали в інформаційну війну. А просто слабо відмахуємося від нападок. А ці нападки кидаються на нас з плановою проплаченою регулярністю. Проти нас ведеться не тільки фізична війна. В паралельній реальності йде війна інформаційна.


Інформаційна війна — узгоджена діяльність з використання інформації як зброї для ведення бойових дій у різних сферах: економічній, політичній, соціальній, ідеологічній. Будь-яка область, котра залежна від інформації, схильна до інформаційного «обстрілу».


У нашого противника своя тактика ведення війни — провокації, своя зброя — брехня. Кажуть, що ворог боїться Майдану. Не тільки. Кремль давно одержимий манією переслідування, йому усюди ввижається «рука Заходу». І за правдивими даними їх інформаторів події в Україні взимку 2013-2014 були нібито сплановані і профінансовані США.

На арену виходить весь цей театр брехні і абсурду. Людям показують виставу під назвою «Порятунок братнього народу». Дешева, гнила суміш подається споживачу, заповнюючи його голову (де залишилося трохи місця коло пива і серіалів).

Shegini_informaciina viina

Пам’ятаєте, на російському «Першому» каналі повідомляли про біженців зі Східної та Південної України, які масово тікають до Росії. Нібито, виїхало вже понад 140 000 громадян. У підтвердженні сюжет як люди зі східних та південних регіонів, рятуючись від екстремістів-бЕндерівців. Глядачі підхоплюють, міркують, жахаються.
Але уважна людина побачить напис на пропускному пункті «Шегині». А при чому тут Шегині? Це село в Україні і пункт пропуску на кордоні Львівської області та Польщі. Люди, які займаються дрібним і середнім бізнесом часто їдуть до сусідньої Польщі, а іноді й просто за товарами для себе. На цьому проїзному пункті бувають черги. Виходить, що для того, щоб врятуватися від бЕндерівців, російськомовні громадяни східних і південних регіонів України змушені їхати спочатку до цих страшних карателів, а потім через Польщу втікати до Росії — у Брянськ, Ростов. Ось яка виходить «подорож».


«Той, хто бреше, не усвідомлює собі труднощів всього завдання, бо йому належить ще двадцять разів збрехати, щоб підтримати першу неправду»
Поуп А.


Кишенькові російські ЗМІ не просто свідомо доносять неправдиву інформацію. Вони доносять її завчасно. Про що це говорить?
• Про те, що все сплановано (існує сценарій трагікомедії).
• Про те, що в їхніх планах — прогалини.
Інформаційна війна продовжується: гастролери просять Путіна допомогти. Далі зовсім не смішно: брехня про загиблих російськомовних громадянах України в Криму і Харкові, де нібито розстріляли учасників проросійського мітингу.

«До чого ж легковірні брехуни! Вони вірять, що їм вірять»
Жозефіна де Кнорр


Путін бреше, що в Криму немає російських військ. Він, взагалі, багато бреше. А зелені чоловічки тим часом без розпізнавальних знаків ходять туди-сюди по півострову. Далі — квазіреферендум, крадіжка територій, викрадення журналістів, вбивство кримських татар, українських військових.

Ну, і що з усім цим робити? Як повідомити затуманеному пропагандою поглиначу, що центральні канали продажні, сайти — кишенькові, а коментарі проплачені? Нам зараз здається, практично нереальним щось зробити. Але навіть найдовша дорога починається з першого кроку.

З побажанням успішних проектів
Ваш Prime-writer