Кілька речень про позиціонування


«Не груди робить жінку жінкою. Жіноча суть є точка сходження двох прямих — її ніг»
х/ф «Догма»


Як ми виражаємо власну суть? Через улюблене заняття, одяг, творчість. Через будь-що: наші жести, слова, реакції на дії інших.
Суть чи сутність є у всього: в компанії, товару, послуги.
А як можна висловити суть товару, послуги? Завдяки позиціонуванню.

Позиціонування = образ марки + унікальна торгова пропозиція.

І якщо ваше «хто я такий?» і «що я можу дати?» відповідає їх «що ми хочемо отримати», то будете резонувати зі своїми споживачами.

Навіть дуже маленька компанія виграє, якщо буде правильне позиціонування. Ось приклад реклами готелю представив Девід Огілві:«Свіжі домашні булочки. Домашні страви із зеленню з городу і хорошим вином. Розкішні пудинги з фірмовою підливою. Все це можна спробувати в затишному ресторанчику нашого маленького готелю. Телефонуйте власникам, шеф-кухарю Діку чи Кейт Сміт.

Подружнім парам — знижка 30%»

coffee-cup-and-beans-still-life-picjumbo-com


З тексту зрозуміло, що господарі самі відповідають на телефонні дзвінки, приймають гостей, особисто стежать за чистотою. Текст пахне домашнім затишком, тільки що звареною кавою і свіжими булочками. І це вдале позиціонування.

Для стійкого і надійного бізнесу вам необхідно зайняти певне місце у свідомості ваших клієнтів. Як казав Девід Огілві, позиціонування — це ваше місце на ринку.
Крім того, позиціювання відображає відмінності від конкурентів. Відмінності можуть бути як реальні (фактичні), так і ті, що закріпилися в свідомості покупців. У позиціюванні важливим є те, як вас уявляє покупець. Не треба позиціонування плутати з девізом, але якщо перше і друге збігаються — це прекрасно.

Займаючись позиціонуванням варто пам’ятати, що у суспільстві завжди є модні тенденції і захоплення. Існують і робочі моделі. Це може стосуватися абсолютно всього: сайтів, одягу, фільмів, музики, продуктів, слів і виразів. Наприклад, виробництво одягу для домашніх улюбленців. Хто б міг подумати що ще якихось 10 років тому адекватній людині спало б на думку одягати песика в штанці чи курточку? А хто б шив ці всі мініатюрні черевички, шапочки? Зараз це модно, актуально і прибутково.

Іноді, щоб зробити товар популярними, треба «показувати» його в дещо іншому світлі. Для цього треба переглянути властивості продукту і оновити або спростити його подачу. Якщо клієнт не відгукується на вашу пропозицію, значить ви пропонуєте ринку те, що йому не підходить. А ваш продукт має бути співзвучним з настроєм ринку. Якщо у вас досвідчене око, гостре вухо і трохи інтуїції, все буде ок.

З побажанням успішних проектів!

Ваш PRime-writer