Політичний кандидат як товар


выборы 1

В чому особливість політичного маркетингу? Ні в чому. Він майже такий же, як маркетинг в чистому вигляді. І якщо маркетинг (від англ. Marketing — продаж, торгівля на ринку) — це організація і створення, просування і надання товару покупцям, то в політичному маркетингу товаром виступає політик чи партія, а покупцями – виборці.

Політичний маркетинг, так само як і маркетинг комерційний, передбачає вивчення ринку, цільової аудиторії, тобто електорату. Продуктом, нагадаємо, є кандидат. Це класичний спосіб роботи з будь-яким продуктом і політик тому не виключення. Але більше уваги приділяють технічній стороні.

Технічні прийоми існують для того, щоб «вивести» конкретного кандидата на його потенційний електорат. Як? По-перше, зробити відомим максимальному числу виборців, відмежувати його від конкурентів і, звичайно, завоювати максимум голосів. Це справа техніки. Вірніше технології. Так називається стратегія виборчої кампанії, яка включає прийоми, способи, методи для досягнення поставлених цілей.

чемодан

Політика теж підпорядковується ринковим законам. У ній існує попит і пропозиція, конкуренція. Політичному кандидату для того, щоб він був привабливим для цільової аудиторії треба подумати над «упаковкою», «рекламою» і «збутом». А значить, вирішити одне із завдань політичного маркетингу — забезпечення оптимальних умов для придбання товару споживачем.

Трохи про особливості політичного товару. Якщо в комерційному маркетингу товар вже має певні споживчі характеристики, то товар політичний, тобто кандидат часто набуває їх. Його властивості конструюються політтехнологами для того, щоб продатися дорожче. Засіб оплати — голоси виборців.

Хоча у кандидата і існує певна базова вартість (зовнішність, ідеологічні установки, досвід і досягнення), для більшого ефекту, треба постійно «набивати йому ціну». І якщо не виходить, доводиться вдаватися до створення міфологізації (процесу конструювання позитивної репутації), створення образу.
Але попри все продати кандидата на «політичному ринку збуту» простіше, ніж, наприклад, ковбасу на базарі.

Чому ж політика «просувати» простіше?
Звичайний продукт треба спочатку вивести на ринок, потім підтримувати популярність у покупців, використовуючи різні прийоми. А кандидата тільки «вивести». Підтримувати популярність — в разі необхідності. Як правило, ця сама необхідність виникає ближче до наступних виборів.

 

З побажанням успішних проектів!

Ваш PRime-writer