Що б я знала про «слизьку гірку» якби не чарівна фіговина?


Сьогодні хочу вас познайомити з одним зі способів почати рекламний текст. Це «слизька гірка». Автор – Джозеф Шугерман.

У чому фішка «слизької гірки»?

Мета першої частини тексту ─ «завести», зацікавити читача, посадити його на «слизьку гірку». Причому, на цій ділянці тексту ми можемо навіть не згадувати ні про сам продукт, ні про його якість чи переваги. Річ у тому, що основне завдання першої частини тексту ─ захопити увагу клієнта, викликати у нього інтерес. Так, ви будете розповідати про всі переваги товару і тонкощі конструкції, якості послуг, але не тут і не зараз. Зараз ви повинні захопити увагу читача.

Розглянемо на прикладі реклами термостату.

Термостат_рекламний текст
Декілька слів про термостат. Автовласники, в більшості, знають, що це такий прилад в автомобілі, чимось схожий на невелику коробку, діаметр термостата — 5 см.Основне його завдання блокувати потік охолоджувальної рідини в радіаторі, поки двигун не розігрівся. Як працює термостат можна зрозуміти, якщо покласти його в каструлю з водою і поставити на електроплиту. По мірі закипання води в термостаті приблизно на 2 см відкриється клапан.

 

Експеримент краще проводити з новим термостатом, але бажано не зі свого автомобіля.

Заголовок: Чарівна фіговина

Підзаголовок: Ви собі не уявляєте, як нам не сподобався термостат Magic Stat, поки не відбулося щось незвичайне. До того часу на нього було нудно дивитися.

Текст:
Ви, напевно, очікували почути стандартні торгові байки, але вас насправді чекає шок. Замість того, щоб розповідати про те, який це надзвичайний прилад-термостат Magic Stat, ми його рознесемо в пух і прах. Абсолютно безжально.
Коли ми вперше побачили Magic Stat, нам вистачило поглянути на одну його назву, щоб зрозуміти: «дурниця повна»! Потім ми поглянули на пластиковий корпус, і сказали собі: «Дешевий непотріб»!
А коли стали шукати цифровий індикатор, виявилося, що такого і зовсім немає. Тому ще до того, як продавець почав розповідати про властивості цього приладу, нас від нього вже нудило.

Якщо ви прочитали текст до цього місця, вітаю вас! Ви вже почали свій спуск по «слизькій гірці».

Далі в тексті автор робить незвичний поворот: розповідається про те, як просто встановлювати термостат, який він легкий в користуванні, зручний в налаштуванні.
Прочитавши текст, термостат замовляли навіть ті, хто до того не думав його купувати і навіть не знав, що це таке.

Повністю рекламний текст термостата є в книзі Джозефа Шугермана «Мистецтво створення рекламних повідомлень. До речі, реклама термостату виходила з 1983 року і протягом 3-х років перетворила термостат Magic Stat у бренд.

Повторимо. В тексті має бути короткий заголовок, який примусить читача прочитати підзаголовок. Підзаголовок, в середньому, 16 слів, він стимулює прочитати перше речення. Перше речення — легке, інтригуюче і привабливе, воно «затягує» читача. І ви вже читаєте друге, третє, четверте речення… Ось, читач вже їде по слизькій гірці.

Доведено, якщо людина прочитала 25% тексту, є ймовірність, що вона дочитає його до кінця весь.

 

З побажанням успішних проектів!

Ваш PRime-writer