Про рекламну агенцію Романа Шухевича


shukhevich

Роман Шухевич вийшовши з польської в’язниці в 1937 році (відсидів 3 роки за участь в антипольському підпілля), довго не міг працевлаштуватися. Клеймо «політично неблагонадійного» не давало шансів влаштуватися на більш-менш пристойну роботу.

І тоді майбутній командир УПА заснував рекламну агенцію. Справа стрімко розвивалася, і почала приносити великі і стабільні доходи. Свою рекламну фірму майбутній командир УПА назвав «Фама», що в перекладі з латинської мови означає «слух», «поголоска».

«Фама» стала першою українською рекламною компанією в Галичині, забезпечивши себе численної клієнтурою. На фінансовий успіх компанії також вплинула неабияка креативність самого Шухевича, який любив проводити несподівані рекламні кампанії та створив власний оригінальний стиль. За 2 роки «Фама» виросла на справжнього гіганта ринку і приносила десятки тисяч прибутку.

Іван Тиктор — глава найбільшого видавничого концерну Галичини 1930-х років «Українська преса» спочатку не захотів співпрацювати з агентством Шухевича оскільки мав упередження і вважав, що українці не здатні до підприємництва, зокрема до рекламного бізнесу і не варто мати з ними справи. Але вже через півроку, сам зателефонував Роману Шухевичу з пропозицією рекламного співробітництва. «Фама» Шухевича працювала добре і отримала 65% знижки в газетах Тиктора.

«Ми поговорили, і побачивши, що ми добре працюємо, він погодився на 65% знижки у своїх газетах …», — згадує бізнес-партнер Шухевича Богдан Чайковський. Рекламна агенція стрімко розвивалася. Кожні 2-3 місяці відкривалися нові відділи. «Фама» вийшла вже на Краків і Варшаву. Навіть почали відвойовувати у поляків сегменти ринку кіно-реклами. Далі — реклама в Німеччині.

Дюрасел

Серед клієнтів «Фами» був «Даймон» (німецький виробник електротоварів, який пізніше влився в «Дюрасел»). Агенції дісталося право його представництва в Галичині. Через рік після створення «Фами», агенцію прийшов перевіряти інспектор податкової та сказав партнеру Романа Шухевича:

«Пане Чайківський, на вашому місці я б не сидів у Львові, а на французькій Рив’єрі. Ваше підприємство росте, і до того ж, хорошими темпами».

Фінал у вересні 1939. Розвинутися далі «Фамі» не дозволив прихід більшовиків у вересні 1939 року. З тих пір Роман Шухевич припиняє свою кар’єру бізнесмена і знову переходить в підпіллі.

З побажанням успішних проектів!

Ваш PRime-writer