Знайти копірайтера на дистанційну роботу і не завалити проект


копирайтер удаленно

Як працювати з копірайтером дистанційно? І не тільки з копірайтером, з будь-яким спеціалістом (дизайнером, верстальником, smm-ником), чия робота не передбачає постійного знаходження в офісі. І як його, взагалі, знайти?

Отже, ви замовник і шукаєте спеціаліста на віддалену роботу. Раніше ніколи не мали справи з такого роду працівниками і невпевнені, що з того вийде щось путнє?

Велика перевага більшості фрілансерів – дешевизна. Оскільки їх послуги не включають оренди офісу, оплату за світло, прибирання, охорону, ви платите тільки за роботу. Дуже зручно для замовника послуг.

Але..

Копірайтер на аутсорсинг хоч і економно, та початку роботи виникає відчуття якоїсь невпевненості, нестабільності, чи що. Буває, що виконавець, отримавши ТЗ, зникає. І добре, коли просто ТЗ, а якщо і завдаток.

Не все так безнадійно, є підказки і вони допоможуть знайти і вибудувати нормальні відносини з копірайтером чи іншим віддаленим фахівцем.


1. Правило одного випробувального дня. Як, зазвичай, шукають віддалених копірайтерів, дизайнерів, верстальників, програмістів? Портфоліо, відгуки, рекомендації. Але наявність ні першого, ні другого, ні навіть третього не гарантує, що ви знайдете відповідного працівника. Річ у тому, що потрібно знайти не найкращого (це суб’єктивне поняття), а саме «свого» копірайтера. Особливо якщо ви розраховуєте на тривалу співпрацю.

Під час особистої бесіди фахівця побачиш не одразу. Хороший спеціаліст не завжди той, хто красиво подає себе. Визначити хто перед вами можна тільки на практиці. Коли я працювала в одній компанії (не в Україні), там кандидатам пропонували проходили випробувальний день. Так, саме, день. Цього було достатньо.
Але яким чином це правило працює у роботі з фрілансерами, котрим платять не за дні чи години, а за виконану роботу?

Фахівцю, який буде працювати на аутсорсингу, перш ніж давати цілий проект, запропонуйте зробити його малу частину (написати один текст). Хтось називає це тестовими завданнями. Я особисто не роблю тестових завдань безкоштовно. І переконана, що ця робота має оплачуватися. Це може бути один текст з проекту. Але обов’язково оплатіть роботу.

2. Досвід не так вже й важливий. Буває, що хвалений копірайтер не влаштує вас як фахівець. Просто повірте, досвід в наш час мінливих правил може «оконсерватизувати» фахівця, що не є добре. А ось бажання постійно вчиться, дізнаватися щось нове і застосовувати це — саме воно.
Якщо людина любить свою справу і намагається робити її якісно, захоплена нею, то брак досвіду не перешкода.

Ще на початку кар’єри копірайтера, мої SEO-тексти (без закупівлі посилань, без додаткового просування) витягли сайт замовника в топові 20-ки і 10-ки. Оплата контенту стала тоді єдиним капіталовкладенням клієнта в розкрутку сайту. Мені дуже хотілося щоб моя робота принесла реальну користь і я старалася. Вийшло навіть краще, ніж я думала.

Візитка.сом_відгук клієнта_Оксана Камєнєва

3. Правило 7=1. Шукайте НЕ одного копірайтера (дизайнера, smm-ника), а кількох людей. І починайте працювати з ними усіма. Побачите що вийде. Якщо один працівник підведе, пропаде безслідно, або просто забуде про завдання, у вас буде заміна. Цифра «7» тут не випадкова. Я відштовхуюся від свого досвіду, коли на старті для виконання завдання було 7 копірайтерів, а в результаті написала текст лише одна людина. Мова навіть не про якісне чи не якісне виконання, а про те щоб зробити. Тому, як розумієте, чим більше буде виконавців на старті, тим більше шансів, що проект хоча б зрушиться з місця.

Отже, у вас вже є захоплена своєю професією і така, що розбирається в темі людина. Вітаємо, ви знайшли, кого шукали. Тепер обов’язково узгодьте з виконавцем ще до початку роботи такі моменти як вартість, час написання текстів і інші деталі роботи. Можна в письмовій формі.

Відносьтеся так само відповідально до своїх обов’язків роботодавця: вчасно оплачуйте заробітну плату, надавайте вихідну інформацію для проекту, будьте на зв’язку, виділяйте час для вирішення робочих питань.

 

З побажанням успішних проектів!

Ваш PRime-writer