Контент-маркетинг: довго запрягаємо, добре їдемо


8

Це довго, дорого і ооооо…. ефективно. Мова йде не про студію Артемія Лєбєдєва, а про контент-маркетинг.

 

Маргарита — web-дизайнер. У рідному Києві вона була затребувана як фахівець. Але після того як вийшла заміж і переїхала в невелике містечко, довелося шукати нових клієнтів. Маргарита дала контекстну рекламу, пішли дзвінки. Але, в результаті, тільки один клієнт. Робота зі старими київськими замовниками повністю не припинялася, але залишала достатньо вільного часу, настільки достатньо, що Марго створила канал на YouTube, де розміщувала невеликі аматорські смачні відео в оригінальному форматі. Яскраві і корисні вони залучали передплатників. У роликах були підказки дизайнерам, лайфхаки і стильна подача. Марго отримувала багато коментарів, часто зверталися з порадами. Спочатку все виглядало як хобі, потім якось з’являлися нові клієнти. А через місяці 4 захоплення Марго стало приносити пристойний дохід.

Це якщо коротко про контент-маркетинг — залучення клієнтів за допомогою корисного і цікавого контенту. Хто не в курсі, контент — це будь-який корисний пост в соц. мережі, замітка в блозі, розсилка, стаття, відео. Контентом також називається доповідь на конференції, вебінар, майстер-клас і навіть додаток або сервіс, який робить щось корисне БЕЗКОШТОВНО. Якщо розглядати контент-маркетинг в чистому вигляді, то перш за все треба підходити до корпоративного сайту, як до media.

Як це працює?

Спочатку ніяк.

Спочатку, вам буде здаватися, що ви створюєте і публікуєте багато статей, постів, відео, різних картинок, фото, робите поштові розсилки. Ви наче інформаційне агентство на громадських засадах. Хтось щось лайкає, запитує в коментарях, робить репости. І все. І так перших 2-3 місяці. І нічого не відбувається. Спочатку.

Запам’ятайте, контент-маркетинг — НЕ контекстна реклама і не дає моментального результату. До речі, а є ніші, в яких контент-маркетинг і не працює. Наприклад, якщо ви займаєтеся перепродажем товарів, якими теж торгують і ваші конкуренти. Якщо ви, допустимо, створите відео, люди подивляться, поставлять вподобайку і підуть купувати до більш дешевого конкурента.

Також складно займатися контент-маркетингом на перенасиченому ринку. Єдине, що може врятувати — вибір вузької ніші, в якій на вас не будуть тиснути і визначення цільової аудиторії. Наприклад, ви створюєте навчальні уроки з продажу послуг медичних клінік.

Так, контент-маркетинг — не для всіх, так, він не дає моментального результату. Але зате коли його розкочегарити, ухх: працює довго і надійно. Відмінно підійде для тих, хто продає спеціальне технічне обладнання, проектування і дизайн, промислові та інтелектуальні послуги.

То з чого почати? Відповісти на 3 важливих питання: 1. які саме клієнти мені потрібні? (Розуміти аудиторію треба, інакше доведеться довго працювати даремно) 2. що я можу розповісти (написати, зняти) для того щоб залучити таких людей? 3. чого саме хочу досягти? (Навіть не уявляєте собі як багато людей в бізнесі не знають точно куди і навіщо йдуть). Наприклад, я копірайтер в Одесі або, скажімо, у Львові. Неважливо. Можу залучити таких же як і я копірайтерів, створюючи для них уроки про те, як писати тексти, організовуючи вебінари, тренінги, майстер-класи. Але також можу залучати і не копірайтерів, а smm-фахівців, директорів web-студій, у яких є запити на створення контенту. Їм не потрібно розповідати про технології написання текстів, вони не писатимуть. Їм треба не навчання, а мої конкретні послуги. Їх цікавлять факти, результати, відгуки про мене.

ценность и цена копирайтера

Чого я хочу?

Задайте собі таке запитання і дайте відповідь. Наприклад, хочу щоб мене впізнавали в Україні, довіряли мені і купували мої послуги, збільшити дохід в 20 раз. А ще я хочу заснувати інформаційну агенцію. А ще мати вдячну активну стотисячну аудиторію, ще хочу вийти на новий рівень спілкування з людьми через медіа. Зрозуміло, що тут треба ставити конкретну мету.

Контент-маркетинг — це як PR. Підходи схожі, цілі інші, результати — конкретні і відчутні. Його завдання демонструвати експертність бізнесу. Працює дуже простий принцип: залучення покупців — збільшення доходу. По ходу реалізуються і інші завдання: створюється імідж, відновлюється (якщо потрібно) репутація, знімаються заперечення і упередження, викликається довіра. В результаті залучаються нові ділові партнери, улагоджується робота з існуючими клієнтами.

Які використовуються інструменти? Статті. Сильні, інформативні, експертні, часто інтерв’ю. Відео, фото, вебінари, майстер-класи та ін.

Як працює? Користувачі шукають по цільових запитах конкретну тему і переходять на сайт. Згодом компанія, продукція або послуги виходять в Топ по цільових запитах. Робота контент-маркетингу після заповнення брифу виглядає як просування в соц мережах, реклама і PR разом узяті.

Важливе місце в механіці контент-маркетингу займає поширення інформації. Це розміщення на сайтах, в соціальних мережах (таргетована реклама чудово стимулює перегляди), ЗМІ, блогах, паблік, форумах, розсилках. Спочатку можна і навіть потрібно використовувати кілька каналів комунікації: наприклад Facebook, Twitter, YouTube, блоги, вебінари. Але якщо зосередиться на одному каналі (не забуваючи підтримувати інші), то з часом ви будете в ньому домінуючим експертом. Який саме це буде канал покаже час і тестування.

Порада тим, хто планує займатися контент-маркетингом: ніколи, ніколи, ніколи не включайте в ваш контент рекламу. Ви можете втратити довіру читача. Якщо людину зацікавить те, про що ви пишете (знімаєте відео) вона сама вас знайде і придбає ваш товар, послугу.

Терпіння і витримка! Згодом у вас з’являться прихильники — реальні люди, які стануть користувачами послуг або покупцями товарів – лідери думок. І можливо вони будуть робити вам безкоштовну рекламу. За контент-маркетингом майбутнє і теперішнє. Це тонка, витратна в часі і недешева технологія. Але вона вартує того!

З побажанням успішних проектів!

Ваш PRime-writer