За що, насправді, ви платите копірайтеру


kopiwraiter_stoimost

 

Так, за що платити гроші копірайтеру?
«Стандартна» негласно прийнята в копірайтерів одиниця оцінювання текстів – 1000 знаків без пробілів. Інколи за 1000 знаків (а середня стаття має близько 2500-4000 знаків) пропонують просто таки смішні гроші. Як результат, щоб заробити свої 70, 50, 30 грн за 1000 зн., доводиться трудиться як на заводі. Хтось почитає і скаже: «та я херячив кожну тисячу на біржі за 5 грн.». І це правда. Бо писати тексти зараз беруться усі: студенти, жінки в декреті, пенсіонери, вчителі. Тому в копірайтингу велика конкуренція і, як наслідок — неймовірний демпінг. При всьому цьому зустрічаються копірайтери, робота яких оцінюється достойно.

Чому так?

Насправді хорошому копірайтеру платять не за кількість знаків у тексті. 1000 знаків – лише формальна величина. Копірайтеру платять за вирішення завдань. Хороші спеціалісти такі: вони пропонують своїм клієнтам щось більше, ніж набір знаків.

От, ви — копірайтер. І у певній сфері знаєте трохи більше за інших. Тоді можете звузити свою спеціалізацію і пропонувати клієнтові не просто тексти, а статті конкретної спрямованості, припустимо про домашніх тварин (харчування, догляд, породи). Що вам заважає співпрацювати з інтернет-зоомагазинами, грумерами, виробниками кормів для кішок і собак чи ветеринарним клінікам? Це буде ефективніше, ніж розпилювати свій талант і досвід по біржах контенту.
Якщо є навики в SMM, то що вам не дає надати послуги з наповнення сайту статтями + просування його за допомогою контенту в соц. мережах? Комплексна пропозиція — вдалий варіант для тих, хто заточений на довгострокове співробітництво.

Данило Шардаков — копірайтер з Білорусі переконаний, що самі по собі тексти не несуть жодних цінності, якщо вони у відриві від системи. Я б сказала трохи інакше: тексти тільки в системі працюють злагоджено та ефективно.

Тому, порада копірайтеру, який прийшов в професію надовго:
Після того як робота буде виконана, а ще краще до того, поцікавтеся долею свого текстового дітища: дізнайтеся відвідуваність сайту, на якому розміщується текст, яким чином відбувається його подальше просування. Щоб не вийшло так, що ви створили довершений якісний продукт, а замовник говорить, що текст не працює. Будьте пильні, цінуйте свою працю і не затримуйтеся довго на біржах фрілансерів.

З побажаннями успішних проектів!
Ваш PRime-writer